• 08.10.23, 06:52

5 müüti prügi taaskasutuse kohta: kui palju on neis tõtt?

Kas eurooplaste jäätmed lõpetavad Kolmanda Maailma riikides? Kas prügi töötlemine taaskasutuse eesmärgil tasub ennast ära? Heidame pilgu viiele levinumale väitele, mis on selle räpase valdkonnaga seotud.
© Shutterstock
  • © Shutterstock

OSALT TÕSI

Seotud lood

Lood
  • 22.11.22, 13:07
Prügimägi 2.0 - kogu praht läheb taaskasutusse
Ühe inimese kohta tekib päevas mitu kilogrammi jäätmeid. Need kogunevad prügimägedele või aetakse ahju põletus­jaamades, kust jõuab atmosfääri süsi­happegaas. Ühes Soome jäätme­jaamas on juhtimise enda kätte võtnud robotid. Kui neid jaamu juurde rajada, siis me ehk ei upugi omaenda prahi sisse.
Lood
  • 06.06.24, 06:33
Kui palju plasti me suudame koguda ja taaskasutada?
Jäätmete sortimise eesmärk on tagada rohkem taaskasutust, aga kui palju plasti tegelikult uuteks plasttoodeteks muudetakse?
Lood
  • 01.09.18, 12:23
Kuumus ja taimed puhastavad pinnase mürgist
Elavhõbeda- ja arseeniühendite ning naftajääkidega saastunud pinnas on mürgine. Igal aastal sureb reostuse tagajärjel miljoneid. Nüüd tahavad eksperdid puhastada maa mürgistest ainetest uute meetoditega, mis kasutavad leidlikke vahendeid, alates kuumusest ja taimejuurtest kuni vaakum­pumpade ja elektroodideni.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele