Uuringud näitavad, et suure peaga inimestel on ka suur aju. Suuremas ajus on rohkem neuroneid ning selles mõttes on suurel ajul tõepoolest rohkem „protsessorivõimsust“.
Katsed õdede-vendadega, kes on üles kasvanud ühessamas keskkonnas, näitavad, et suurema ajumahuga õde või vend saab ka IQ-testides paremaid tulemusi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kas mehed on naistest intelligentsemad? Kas me pärime loomuliku intelligentsuse oma emalt ja isalt? Kas laiskus on rumaluse tunnus? Arukusega on seotud mitmesuguseid müüte. Suuremat osa neist suudab teadus siiski kinnitada või ümber lükata.
Närvirakkude dendriitide mõõtmed määravad meie intelligentsuse.
Rohkem kui kolmandikku meie isiksusest ei ole võimalik selgitada geenide või kasvukeskkonnaga. Teadlased leiavad, et aju arengu ajal toimuvad juhuslikud sündmused määravad selle, missugusteks inimesteks me kujuneme.
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.