• 04.06.23, 07:39

Mis määrab asteroidide kursi?

© Shutterstock
  • © Shutterstock
Imelise Teaduse lugeja Siimu S. küsib: "Maakeral on 1,4 miljardit kuupkilomeetrit vett ja pikka aega sisendati meile, et see vesi jõudis siia komeetide, asteroidide jne vahendusel. Hiljem aga loobuti selles loos komeetide osast (vt Imeline Teadus nr 10 / 2015, lk 31). Jäi püsima seisukoht, et vee on vist toonud asteroidid. Selle aasta viienda Imelise Teaduse 26. leheküljelt loen, et Jupiteri kaaslastel on vett veel rohkem, Callistol koguni 14,3 miljardit kuupkilomeetrit jne. Samas teame, et Marss ja Veenus on päris veevaesed. Kuidas asteroidid sihtmärke valivad, juhul kui need on ikkagi veerohkuse põhjustanud nii Maal kui ka Jupiteri kaaslastel?"
Asteroidid ise oma sihtmärke ei vali, vaid need liiguvad suuremate kosmiliste kehade – planeetide, näiteks Maa, Marsi, Veenuse ja Jupiteri ning planeetide kaaslaste, näiteks Kuu, Callisto, Ganymedese jne – poole ning põrkavad nendega kokku gravitatsiooni tõttu. Mida massiivsem on kosmiline keha, seda suurema jõuga tõmbab see asteroidi enda poole.

Seotud lood

Lood
  • 06.08.20, 14:27
Vana hüpoteesi selle kohta, kuidas vesi Maale jõudis, võib valamust alla lasta
Lood
  • 01.10.20, 13:54
Jupiteri kuu ookean võib olla elust tulvil
NASA on tuvastanud Jupiteri kuult Europalt veeauru jälgi. See avastus annab lootust leida kuult elu kohta märke, kui NASA ja ESA saadavad viie aasta jooksul oma kosmosesondid Europa poole teele.
Lood
  • 07.07.23, 12:51
Kas vesi võib Maalt otsa saada?
Kui palju leidub Maal vett, kui arvestada soolast ja magedat vett ning ka jääd? Kas vee koguhulk on püsiv?
Lood
  • 03.03.25, 05:34
5 müüti raseduse kohta
Ka meestel võib esineda nn emadusdementsus ja lastel on oma nõudmised juba ema kõhus. Uus uurimus keskendus ajale, mil kahest rakust tekib inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele