• 09.04.23, 07:12

Inimest ja masinat on aina raskem eristada

Peagi suudavad arvutiprogrammid nii hästi vestelda, et võivad tunduda inimestena. Selleks, et inimesel ja tehistaibul eksimatult vahet teha, soovitab rohkem kui 400 teadlast kasutada ühte riuklikku testi.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Ühendriikide tark­vara­inseneril Blake Lemoine’il on ebaharilik kirja­sõber. Too on suure­pärane vestluspartner, kes näib olevat intelligentne, tundlik ja eneseteadlik ning on alati valmis endast rääkima.

Seotud lood

Lood
  • 05.06.24, 06:43
Masinad saavad mõtlemisvõime: kuus olulist fakti tehisintellekti kohta
Tehisintellekt on palju enamat kui ChatGPT juturobot. Algoritmid on mängus iga kord, kui sa kasutad nutitelefoni, loed ilmaprognoosi või paned Netflixist mängima mõne seriaali. Me oleme näinud üksnes tehisintellektiajastu algust. Mõne aasta pärast teeb see meie eest tõenäoliselt enamiku otsuseid.
Lood
  • 01.12.23, 06:21
SUUR LUGU: Tehislik aru(tus) - kas vestlusrobot on tark või rumal?
ChatGPT on võimeline kirjutama artikleid ja luuletusi ning sel on vastused küsimustele alati varnast võtta. Tõe rääkimisse aga ei suhtu see siiski eriti tõsiselt. Kirjutame, mille poolest erineb vestlusroboti intellekt meie omast, ja vahendame ekspertide arvamusi selle kohta, kas inimmõistus võib tehisarule alla jääda.
Lood
  • 26.08.23, 07:29
Tehisintellekti ohud: kas me peaksime mõistusega roboteid kartma?
Vanasti võis enese olemasolust teadlikke, mõtlemisvõimelisi roboteid kohata üksnes ulmejuttudes, ent seoses tehistaibu jõudsa arenguga viimasel ajal hakkavad mõistusega robotid jõudma reaalsusesse, olevikku. Kuus juhtivat robootikaettevõtet on pidanud vajalikuks inimesi hoiatada, et nende roboteid ei tohiks kasutada teistele kahju tekitamiseks. Miks on see hoiatus üldse tarvilik? Kas me peaksime roboteid kartma?
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele