• 10.03.23, 13:46

Põud paistab kosmosessegi

Satelliidipildid näitavad, kuidas suvine põud on muutnud lühikese ajaga suurt osa Euroopast.
© Copernicus
  • © Copernicus
Lopsakas rohelus on asendunud kõrbenud, pruuni maastikuga. Viimaste suvede erakordne kuumus on jätnud jälje suurele osale Euroopast. Surve all on nii joogivee kättesaadavus, põllumajandus kui ka elektritootmine. Satelliidipildid näitavad, kuidas ilmajao väidetavasti kõige karmimad põuad pärast keskaega paistavad mitmesaja kilomeetri kaugusele kosmosesse.

Seotud lood

Lood
  • 16.10.23, 06:16
Terve on ainult iga viies Saksamaa puu
Vihmasajud aasta esimeses pooles ei toonud positiivseid muutusi muret tekitavale tendentsile, mis on eriti suurt kahju Saksamaa metsades teinud nelja liiki puudele.
Lood
  • 09.08.23, 18:01
Kuidas mõjutab kliima soojenemine sademete hulka Eestis?
"Mul on küsimusi mitu ning need kõik on otse ilmaga seotud. Juuni oli meil väga palav ja oli põud, aga juulis hakkas kallama. Sooviksin teada, millal oli meie kõige
Lood
  • 13.08.23, 16:40
Mis juhtuks, kui kaoksid kõik puud?
Olen kuulnud, et Euroopa metsade pindala on viimase 30 aastaga 10 protsenti kahanenud. Millised tagajärjed oleksid, kui metsad kaoksid täielikult kogu Maalt?
Lood
  • 20.03.25, 18:54
Teadlased uurisid maailma vanima naise tugeva tervise tagamaid
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele