"Mul on küsimusi mitu ning need kõik on otse ilmaga seotud. Juuni oli meil väga palav ja oli põud, aga juulis hakkas kallama. Sooviksin teada, millal oli meie kõige

- © Eero Vabamägi / Postimees
vihmarohkem kuu üldse? Ja kas on teada selline asi, millisel aastaajal, kuul, nädalal või päeval Eestis kõige rohkem vihma sajab? Kas kevaded on viimasel paaril aastal olnud justkui kuivemad, kuna tänavu juunis oli põud ning minu mälu järgi oli kuiv ka 2022. ja 2021. kevad?" - sellise küsimuse saatis meile Imelise Teaduse lugeja Maige.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ülemaailmne soojenemine paneb kevadlilled varem tärkama.
2023. aasta suvi koosnes Põhjamaades just kui kahest täiesti erinevast poolest. Esmalt ei sadanud tilkagi ja siis uputas. Kui sulle tundub, et pika, ühtlase ilmaga ajavahemikud on ebanormaalsed, siis nii see tõepoolest on – ilm on hakanud tasapisi käest minema. Ses loos selgitame lähemalt.
Kas Maa keskmise temperatuuri tõus tähendab ka seda, et muutunud on nelja aastaaja pikkus?
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.