• 30.01.23, 13:52

Tehnikaülikoolis uuriti nutikellade parendamist

© Shutterstock
  • © Shutterstock
Kehaline aktiivsus aitab hoida nii kehalist kui ka vaimset vormi ning ennetada haigusi. Tallinna tehnikaülikoolis kaitstud doktori­töös uuriti, kuidas üha populaarsemaid pulsikelli ja muid sarnaseid seadmeid veel paremaks muuta.
Doktor Ardo Alliku sõnul tuleks teadvustada, et tänapäeva inimeste eluviis erineb olulisel määral elust minevikus. Füüsiline pingutus sel määral, milleks meie keha geneetiliselt mõeldud on, ei ole enam igapäevane asi ja tänapäeva mugav elu lubab hakkama saada enne­olematult vähese liikumisega. Rutiinne kehaline tegevus mõjub tervisele hästi, vähendades diabeedi-, südame-veresoonkonnahaiguste ja rasvumise riski ning suurendades vaimset heaolu. Pulsi­kellad ja nende analoogid on olulised liikuma innustajad, sest monitooring teeb treenimise interaktiivseks ning annab treenijale parema ülevaate edusammudest. See motiveerib.

Seotud lood

Lood
  • 23.02.25, 05:48
Uus sensortehnoloogia aitab mõõta lihaste hapniku­sisalduse muutusi
Teadmine, kuidas toimub lihaste varustamine hapnikuga, võib aidata tõhustada sportlaste sooritust ning olla abiks ka taastusravil. Senise mõõtmistehnoloogia kasutamine on olnud ebamugav.
Lood
  • 30.10.24, 15:31
Šveitsi teadlased lahendasid elu pikendava trenni saladuse
Üldine reegel on, et regulaarne füüsiline aktiivsus on tervisele kasulik. Baseli ülikooli teadlaste meeskond on nüüd asja uurinud selle nurga alt, et missuguse aktiivsusega trenn tervisele kõige paremini mõjub, ja nad on leidnud, et ka treeningu intensiivsusel on suremusriski juures oma roll mängida.
Lood
  • 26.08.24, 06:07
Luude seisundit uuritakse kaaluta olekus
Tallinna tehnikaülikool teatab, et nende teadlaste välja töötatud sensoritega hakatakse uurima mikrogravitatsiooni ehk kaaluta oleku mõju jalaluude tugevusele. Algatuseks tehakse uuringuid kosmoses, et täiendada teadmisi luude tervisest, hiljem on võimalik kosmoses saadud tulemusi kasutada maapealsete patsientide taastusravis.
Lood
  • 20.03.25, 18:54
Teadlased uurisid maailma vanima naise tugeva tervise tagamaid
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele