• 17.11.17, 11:04
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Maa kilp läheb katki

Maa magnetväli muutub üha nõrgemaks. Kui see täielikult kaob, siis jääb Maa kosmosest tuleva kiirguse eest kaitseta ja inimesed satuvad ohtu. Teadlased jooksevad võidu ajaga ning üritavad mõista kaootilisi muutusi meid kaitsvas magnetväljas.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Alaska ja Siberi vahel voolab idast lääne poole maa-alune jõgi. See jõgi ei sarnane siiski ühegagi neist, mida oleme näinud maapinnal. Umbes 3000 kilomeetri sügavusel maapõues looklevas jões ei voola mitte vesi, vaid vedel raud.

Seotud lood

Lood
  • 01.03.22, 23:03
Põhjapoolus rändab lõunasse
Magnetiline põhjapoolus on aasta­tuhandeid ühes ja samas piirkonnas pisut asukohta muutnud, aga viimasel ajal on see rekordkiiresti lõuna suunas nihkunud. See võib olla märk pooluste vahetumisest, millel võivad olla katastroofilised tagajärjed.
Lood
  • 19.06.23, 07:03
Kas on tõesti tõsi, et Maa poolused vahetavad varsti kohad?
Lood
  • 19.07.23, 07:23
Maa tuuma pöörlemine muutub
Viimasel 60 aastal toimunud maavärinatega kaasnenud seismilised lained on andnud teadlastele uusi teadmisi Maa tuuma käitumise kohta.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele