• 14.02.25, 05:05

Tehissüda töötab nagu ülikiirrong

Ameeriklasest sai esimene inimene, kellele paigaldati tehissüda, mis kasutab sama magnettehnoloogiat nagu ülikiirrong.
© Bivacor
  • © Bivacor
Esimest korda on inimese kehasse siiratud tehissüda, mis pumpab kehas verd laiali magnetite abil. Tänu uudsele lahendusele on võimalik verd südamesse ja sealt välja pumbata ilma klappideta ning teadlased loodavad, et kuna materjal, millest süda on valmistatud, kulub aeglasemalt, siis kestab tehisorgan ka kauem.

Seotud lood

Lood
  • 17.06.20, 06:12
Fotolugu: tehissüda lööb, kui sinu oma enam ei suuda
Võitluses maakera tavalisima surmapõhjuse ehk südame-veresoonkonna haigustega on robotid, printerid ja muud uudsed vahendid valmis appi tõttama, kui haiged südamed alla vannuvad.
Lood
  • 10.04.25, 18:28
Maailma väikseim südamestimulaator on riisiterastki pisem
Aprilli algul esitlesid USA-s Chicago Northwesterni ülikooli teadlased uut südamestimulaatorit, mis viiakse kehasse süstlaga ja see lahustub, kui seda enam vaja pole. Südamestimulaatorit aktiveerib valgus.
Lood
  • 17.11.22, 15:20
Mehhiklannale prinditi uus kõrv
Esimest korda maailma ajaloos printisid arstid patsiendi enda rakkudest uue koe ja siirdasid sellest valmistatud organi edukalt patsiendile. See rajab meditsiinis teed täiesti uutele võimalustele.
Lood
  • 20.03.25, 18:54
Teadlased uurisid maailma vanima naise tugeva tervise tagamaid
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele