• 21.01.25, 14:18

Usaldus teaduse ja teadlaste vastu püsib üle maailma tugev

Šveitsi Zürichi ülikooli ja tehnikakõrgkooli ETH Zürich teadlaste uus uuring käsitles küsimust, kas ja kui palju inimesed üle maailma nüüd, pandeemiajärgsel ajal, teadust ja teadlasi usaldavad. Uuring hõlmas 68 riiki üle maailma ja selle viis läbi 241 teadlast.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Uuringu tulemustest ilmnes, et usaldus teadlaste ja teaduse suhtes on kogu maailmas mõõdukalt kõrge. Nii järeldab Zürichi Ülikooli (UZH) ja ETH Zürichi teadlaste Viktoria Cologna ja Niels G. Mede juhitud rahvusvaheline meeskond oma töös. “Meie töö tulemused näitavad, et enamik inimesi enamikus riikides usaldab teadlasi suhteliselt kõrgelt,” ütleb töö põhiautor Viktoria Cologna, “ja inimesed soovivad, et nad (teadlased - toim) mängiksid ühiskonnas ja poliitikas aktiivset rolli.”

Seotud lood

Lood
  • 24.11.23, 14:26
Toitumiseelistuste ja inimese iseloomu vahelt avastati seos
Kas taimetoitlased ja veganid on avatumad ja koostööaltimad kui toiduks liha tarbivad inimesed? Nüüd me teame vastust.
Lood
  • 26.02.25, 05:56
Eestis tuleb ravimivigadest rohkem teada anda
Lood
  • 02.11.23, 05:37
Miks mõned inimesed näevad vaime ja kummitusi?
Mul on mitu tuttavat, kes väidavad, et on näinud vaime ja kummitusi. Mina ise neid kunagi näinud ei ole. Kuidas on see võimalik?
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele