Eesti Akadeemiline Farmaatsia Selts (EAFS) teatab, et võrreldes teiste riikide haiglatega raporteeritakse ravimivigu Eestis palju vähem. See viitab vajadusele parandada töötajate teadlikkust ja täiustada tööprotsesse. TÜ kliinikumi patsiendiohutusjuhtumite infosüsteemis (POI) tehtud ravimivigade analüüs näitas, et kuigi viimaseil aastail on raporteerimine paranenud, esineb siiski ravimivigade alaraporteerimist.
Eelmisel aastal andsid Benu apteegid koostöös EAFSiga välja kaks stipendiumi TÜ farmaatsia instituudi proviisoriõppe üliõpilastele, kes on edukalt kaitsnud uurimistöö sotsiaalfarmaatsia valdkonndas. Sellel aastal saavad stipendiumi Linda-Maria Laane uurimistöö „Ravimivigade analüüs Tartu ülikooli kliinikumi patsiendiohutusjuhtumite infosüsteemi (POI) juhtumite põhjal“ eest ning Hele-Riin Kõrve, kes analüüsis oma uurimistöös „Eesti noorte ravimialane teadlikkus riigigümnaasiumi õpilaste näitel“ õpilaste ravimialast teadlikkust.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Allergiate hooaeg on käimas, mis tähendab, et sugugi mitte kõik ei saa soojal suvepäeval pargis piknikku nautida. Kahjuks mõjutavad allergilised sümptomid - väsimus, kinnine nina ja veripunased silmad - üha rohkemaid inimesi ja eriti noori. Täna on Euroopas kaks korda rohkem noori, kes on õietolmu suhtes allergilised, kui 30 aastat tagasi. Aga miks?
Kuidas võiks laps teadmisi omandada kõige paremini? See küsimus on eksperte vaevanud aastaid, kuid nüüd on teadlased sadat miljardit närvirakku uurinud ning kaardistanud õppimise teekonna ajus. Avastus näitab, et võib-olla oleme oma laste õpetamisele lähenenud sootuks vale nurga alt.
„Vaktsiinidel on ohtlikud kõrvalmõjud.“ Niisuguseid müüte ringleb vaktsiinide kohta palju. Tegelikult on vaktsiinidega seotud riskid minimaalsed, võrreldes jubedate haigustega, mille eest need kaitsevad.
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.