• 18.11.24, 17:59

Esmakordselt kuulutati välja surnuks Mandri-Euroopas elanud linnuliik

Suurbritannia kuningliku linnukaitseorganisatsiooni RSPB, BirdLife Internationali, Hollandis asuva loodusliku mitmekesisuse keskuse Naturalis Biodiversity Centre ja Suurbritanna loodusjaloo muusemi teadlased teatasid täna, 18. novembril, et on jõudnud järeldusele, et helekoovitaja (Numenius tenuirostris) on välja surnud.
© Chris Gomersall / RSPB Images
  • © Chris Gomersall / RSPB Images
Helekoovitaja, kellest võib nüüd rääkida ilmselt minevikuvormis, oli linnuliik, mis pesitses Lääne-Siberis ja talvitus Vahemere piirkonnas, valdavalt Põhja-Aafrikas. Tema kadumise puhul on tegemist on esimese teadaoleva juhtumiga üles tähendatud loodusajaloo jooksul, kus mõni Mandri-Euroopas elanud linnuliik on välja surnud. Mujal, peamiselt troopikas ja saartel on linnuliike välja surnud omajagu: alates 1500. aastast on neid teada 164. Ent nagu öeldud, mitte Mandri-Euroopast. Helekoovitaja on esimene, aga ilmselt mitte viimane.

Seotud lood

Lood
  • 03.09.24, 06:23
Kui sa reisid, siis ära oma retkedel teadust unusta!
Kindlasti ei aita see kaasa vahedale mõistusele, kui sa oma ajule puhkuse ajal tööd ei anna. Kui sa lähed reisile Euroopasse, siis tea, et eri maades leidub rohkesti teadusega seotud sihtkohti, mis pakuvad toredat reisikogemust ning annavad ka uusi põnevaid teadmisi.
Lood
  • 16.06.24, 06:49
Need loomaliigid on meil õnnestunud väljasuremise äärelt tagasi tuua
Mõne liigi arvukus kahanes kõigest käputäie isenditeni. Tänu looduskaitsele ja loomade enda sitkusele on õige mitu ülikriitilisse olukorda jõudnud liiki väljasuremisest pääsenud.
Lood
  • 11.08.24, 06:47
Fotolugu: loomariigi hiiud löövad lahinguid
Suured loomad väldivad üldiselt looduses teiste suurte liikide esindajaid. Mõnikord sunnib siiski nälg, raev või kangelaslikkus nad võitlusse.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele