Kuu tagumine külg jääb meile alati varjatuks. Hiina saatis teele esimese missiooni, mis tõi sealt Maale proove. Eesmärk on teada saada, kuidas Maa oma kaaslase sai, ja ehk leida ka uus puhas energiaallikas tulevikuks.
Apollo 8 missiooni astronaudid nägid 1968. aasta jõululaupäeval midagi sellist, mida ükski teine inimene polnud oma silmaga varem näinud: Kuu tagakülge. Esimeste astronautidena ajaloos tegid Frank Borman, James Lovell ja William Anders tiiru ümber Kuu ning kosmoselaeva väikestest illuminaatoritest nägid nad 97 kilomeetri kaugusel mööda libisemas selle halli, kraatritest armilist pinda.
USA kosmoseagentuuril on kavas rajada Kuu tagakülje kraatrisse hiigelteleskoop, et uurida universumi sündi. Plaane, mille järgi tahetakse Kuu meile nähtamatu pool astronoomiaseadmetega üle külvata, on teisigi.
Meie Maa kaaslane on aina enam erinevate riikide kosmosegantuuride ja eraettevõtete huviorbiidis. Pühapäeval laskus Kuu tagaküljele Hiina automaatjaam Chang`e 6.
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.