Meie Maa kaaslane on aina enam erinevate riikide kosmosegantuuride ja eraettevõtete huviorbiidis. Pühapäeval laskus Kuu tagaküljele Hiina automaatjaam Chang`e 6.
Hiina riikliku uudisteagentuuri Xinhua teatel laskus automaatjaam Kuu tagaküljel Lõunapooluse-Aitkeni meteoriidikraatrisse, mis on üks suuremaid omataolisi kraatreid Päikesesüsteemis. Chang`e 6 on esimene automaatjaam, mis kogub proove varem harva uuritud Kuu piirkonnast. Automaatjaama missioon algas 3. mail ja kestab kokku 53 päeva.
Indiast sai täna (23.08.23) neljas riik, kes on suutnud oma kosmoseaparaadi tervena Kuule toimetada. Varem on sellega hakkama saanud NSV Liit, USA ja Hiina. Nüüd laskus juulis startinud missiooni Chandrayaan-3 käigus Kuu lõunapooluse piirkonda maandur Vikram.
Kuu tagumine külg jääb meile alati varjatuks. Hiina saatis teele esimese missiooni, mis tõi sealt Maale proove. Eesmärk on teada saada, kuidas Maa oma kaaslase sai, ja ehk leida ka uus puhas energiaallikas tulevikuks.
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.