• 07.03.24, 06:36

Surmalabor: fotoretk Berliini Robert Kochi laborisse

Skafandreid meenutavaid kaitseülikondi ja kolmekihilisi kindaid kandvad mikrobioloogid õpivad laboris tundma selliseid üliohtlikke viirusi nagu Ebola. Töötajatele esitatavad nõudmised on väga karmid, sest iga pisimgi eksimus võib suure tõenäosusega lõppeda surmaga.
© Schnartendorff/RKI
  • © Schnartendorff/RKI
Berliinis Robert Kochi instituudis asub labor, milles kehtivad kõrgeima, neljanda taseme bioturvalisuse nõuded. Laborisse sisenevad teadlased lüüsi kaudu, milles enne iga tööpäeva algust kontrollitakse, kas töötaja kaitseülikond on terve.

Seotud lood

Lood
  • 02.04.22, 00:41
Fotolugu: pandeemiakütid patrullivad džunglis
Sügaval Kameruni džunglites võtavad teadlased proove nahkhiirtelt, ahvidelt ja teistelt loomadelt. Inimesed on kõik viimaste aastakümnete ohtlikud uued viirused saanud loomadelt ning nii tuleb potentsiaalsed ohtlikud haigusetekitajad ehk patogeenid varakult välja selgitada.
Lood
  • 21.05.24, 06:45
Piilu laborisse kus uuritakse vere ja viirustega maiustavaid sääski
Iga päev hautakse selles Prantsusmaa laboris välja tuhandeid sääski. Putukaid uuritakse, et leida ravi nende levitatavatele haigustele.
Lood
  • 14.08.23, 17:52
Nanorelvad halvavad viirusi
Püüa nad kinni, pista puuri, hukka nad ... Koroonakriisi ajal valmistusid teadlased sõjaks viirustega, laiendades oma arsenali nanorelvadega, mis võivad meid uute viiruste eest tõhusalt kaitsta.
Lood
  • 20.03.25, 18:54
Teadlased uurisid maailma vanima naise tugeva tervise tagamaid
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele