• 05.12.22, 14:29

Teaduslikult tõestatud soovitused selleks kuidas elada tuumarünnak üle terve nahaga

Valged rõivad, dušš ja vana raadio võivad päästa su elu, kui peaks juhtuma halvim ning sa jääd tuuma­pommiplahvatuse mõjualasse. Selles loos õpetame praktilisi nippe, mis võivad aidata inimkonna ajaloo küllap võikaima relva rünnaku edukalt üle elada.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Parim viis tuumapommi­plahvatus üle elada on mõistagi viibida selle epitsentrist võimalikult kaugel. 

Seotud lood

Lood
  • 01.11.24, 05:31
90 sekundit viimsepäevani: kas oled katastroofiks valmis?
Üha rohkem ohte – kõike purustav sõda, agressiivseks muutunud tehnoloogia või järgmine hukutav pandeemia – on nihutanud maailma­lõpukella osuti täistunnile ehk inimkonna lõpule ohtlikult lähedale. Ometi oleme me võimelised igasugused katastroofid üle elama. Loe, kuidas me seda teeme!
Lood
  • 20.03.24, 06:30
Kas Maa atmosfäär võib süttida?
Vaatasin hiljuti Christopher Nolani filmi „Oppen­heimer“. Suurepärane film. Seal arutlevad teadlased ja sõjaväelased paaris stseenis võimaluse üle, kas loodav aatomipomm võiks süüdata Maa atmosfääri. Teadagi, mis siis juhtuks. Peaaegu kõik elav häviks!
Lood
  • 29.04.24, 06:38
Maa pärast meid: mis juhtub, kui inimesi ühel päeval järsku ei ole?
Ulmefilmides ja -raamatutes kujutatakse tihti olukordi, kus praegusel viisil toimiv maailmakorraldus on mingi katastroofi tõttu otsa saanud. Mis juhtuks, kui ühtäkki kogu inimkond Maalt just kui nipsust kaoks? Kuidas käituksid metsloomad ning mis saaks hooletusse jäetud hoonetest ja autodest? Sellest loost leiad vastuseid.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele