Uus suuravastus heidab valgust Hiina varasele ajaloole
Arheoloogid leidsid umbes 4000 aastat vana palee, mis on rajatud Hiina vanima valitsejadünastia ajal. Väljakaevamistel avastatud hoonekompleks on suursuguseim, mis seoses varase Xia dünastiaga on iial avastatud.
Juba 1979. aastal leidsid arheoloogid jälgi umbes 180 tuhande ruutmeetri suurusest kindlustatud asulast. See enam-vähem Hiina keskosas, Henani provintsi mägises piirkonnas Xinmi linna lähedal paiknev iidne asula on ehitatud ajavahemikus 2100 – 1600 aastat eKr ning seal on väljakaevamisi tehtud juba ligi neli aastakümmet.
Jaava saare lääneosas asuv Genung Padang on mägi, mille nõlvale on iidne tsivilisatsioon rajanud viis terrassi, mida mööda mäe otsa ronida saab. Nüüd on selgunud, et mäenõlva all peitub lisaks ka püramiidjas struktuur, mis on inimeste kätetöö. Samuti on mäe sees suured ruumid, mis võivad olla kuni paarikümne tuhande aasta vanused.
Egüptoloogid, kes ruumid leidsid, olid viimased neli aastat tegelenud hoopis vaarao Sahura (ka Sahure) mälestuseks püstitatud püramiidi restaureerimisega. Kuid koristustööde ja ehitise stabiliseerimise käigus leiti iidse käigu jäljed, mis kinnitasid ammust kahtlust, et püramiidis peavad olema varem teadmata ruumid.