• 14.02.24, 06:44

Miks inimestel on kadunud oskus kõrvu liigutada?

Imelise Teaduse lugeja Aivo saatis meile järgneva küsimuse: "Tere! Ikkagi on tekkinud küsimus, miks inimene ei suuda kõrvu liigutada. Mõni inimene natuke oskab, teine jälle mitte. Kas sellest võimest poleks rohkem kasu kui kahju?"
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Võrreldes paljude loomadega – võtkem näiteks kasvõi kodukassi – on inimese kõrvade liigutamise võime tõepoolest tühine, et mitte öelda olematu. Kui kõik kassid suudavad kõrvu kiiresti ja teineteisest sõltumata liigutada, pöörates neid sinna, kust tuleb huvitav heli, siis inimestest suudab kõrvu õige pisut jõnksutada umbes 10–20 protsenti. See võime näib edasi kanduvat geneetiliselt.

Seotud lood

Lood
  • 01.10.17, 19:07
Teadlased leidsid uue varjatud meele
Viis klassikalist meelt ei hõlma kaugeltki kõiki keha tajutavaid aistin­guid. Mõne meele abil hoiad end tasakaalus, teised jälgivad, ega su kehal ei rooma parasiite. Nüüd lisavad teadlased meelte ni­mekirja täiesti uue alateadliku meele – magnetmeele.
Lood
  • 16.08.23, 14:12
Võim muudab me aju ja isiksust
Võim on kõiki ühiskonna osi ja kihte läbiv mõtteline konstruktsioon. Piisab ainult õige vähesest võimust, et inimese isiksus juba märkimisväärselt muutuks.
Lood
  • 01.02.20, 15:17
Uued tehislikud olendid ja tehismõistus ohustavad inimliigi staatust
Ükski teine liik pole Maale jätnud nii suurt jälge kui inimene. Oleme vallutanud kõik mandrid ja praegu on meid üle kaheksa miljardi. Teadlastel on keeruline tuua välja üht konkreetset omadust, mis on teinud meid valitsevaks liigiks.
Lood
  • 01.04.20, 13:27
DNA andis ürgsele tüdrukule näo
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele