• 15.06.23, 07:23

Miks on vinni­pigistusvideod nii menukad?

© Shutterstock
  • © Shutterstock
Võikavõitu vistrike pigistamise videotel on sotsiaalmeedia kanaleis Youtube ja Instagram miljoneid vaatamisi. Kummaline, kas pole? Teadlased arvavad, et põhjus on selles, et vaataja asetub vastikuse ja uudishimu piirimaile. Vastikus käsib meil hoida eemale potentsiaalsest ohust, näiteks nakkus­haigustest. Niisuguste haiguste tunde­märgid on tihti igasugused mädanikud, millest annavad märku suured punnid.
Vastikustundele pakub konkurentsi uudishimu, mis on teine tugev edasiviiv jõud. Teisel pool ekraani punnist turvaliselt kaugel olles jääb peale uudishimulikkus, vähemasti osa inimeste puhul.

Seotud lood

Lood
  • 11.11.23, 05:38
Me näeme petiseid ühe silmapilguga läbi
Teadlased on avastanud, et meil on hiilgav võime petiseid ära tunda, ent neil pole veel aimugi, milliste signaalide põhjal me seda täpselt teeme. Psühholoog Jill Byrnit selgitab, miks evolutsioon ei ole meid teiste petmises osavamaks muutnud.
Lood
  • 18.10.23, 06:42
Miks teise inimese torditükk võib meid endast välja ajada?
Inimene pigem loobub torditükist, kui võtab vastu kaaslase omaga võrreldes väiksema tüki. Põhjus on evolutsioonis ja samalaadset käitumist on näha ka meie lähimate sugulaste ahvide puhul.
Lood
  • 05.03.25, 20:04
Sotsiaalmeedia sirvimine mõjutab keha ootamatult niiskel moel
Suurbritannia Durhami ülikooli psühholoogiateaduskonna teadlane Dr Niklas Ihssen uuris, kuidas meie keha reageerib füüsiliselt sotsiaalmeedia kasutamisele ja mis juhtub siis, kui nutitelefon käest panna.
Lood
  • 04.03.25, 05:03
Su koduaed kubiseb pisikestest põnevatest koletistest
Vaikne idülliline aed on maailm, mis on täis jubedaid saladusi. Igal suvel käib seal armutu võitlus ellujäämise nimel.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele