Tänapäeva mobiiltelefon sisaldab 8–12 väikest riistvaralist sensorit. Laias laastus võib need seadised jagada mõõdetava funktsiooni põhjal kolme kategooriasse: liikumine, asukoht ja keskkond.
Rakendused kasutavad sensoritelt saadud andmeid palju. Kaamera kasutab näiteks valgussensori andmeid, hindamaks valgusolusid, et välk aktiveeruks vajaduse korral automaatselt. Peale selle on tarkvaralised sensorid: QR-koodi sensor kasutab kaamerat, samas aga sammulugeja sõltub liikumissensoritest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Internetis surfamine nüristab aju ja sotsiaalmeedia tekitab sõltuvust nagu uimasti. Nutiseadmete kohta liigub palju müüte – Imeline Teadus uuris nendest viit levinumat teaduse seisukohast.
Kui palju mahuks minu ajju andmeid mobiiltelefoni mäluga võrreldes?
Nutikad aksessuaarid (nt nutikellad) on tihedalt naha vastas ja kiirgavad mitteioniseerivat raadiokiirgust.
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.