• 11.07.23, 13:29

Miks on kevadilm nii muutlik?

Rahesajuga päevad asenduvad äkki päikeseliste päevadega, mil sooja on 20 kraadi. Võrreldakse ju inimeste muutlikku meeltki kevadise ilmaga.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Ühel päeval sajab vihma, teisel puhub tuul, kolmandal tuleb lörtsi ning siis järgneb päikeseline kevadpäev. Ühel päeval käid sa ringi lühikeste pükste ja T-särgiga, järgmisel päeval sajab lund. Kevadel on meie ilmajaos kõike varuks ning muutus võib tulla paari tunniga.

Seotud lood

Lood
  • 05.04.24, 06:32
Meie ilm on hakanud täitsa käest ära minema
2023. aasta suvi koosnes Põhjamaades just kui kahest täiesti erinevast poolest. Esmalt ei sadanud tilkagi ja siis uputas. Kui sulle tundub, et pika, ühtlase ilmaga ajavahemikud on ebanormaalsed, siis nii see tõepoolest on – ilm on hakanud tasapisi käest minema. Ses loos selgitame lähemalt.
Lood
  • 01.06.22, 14:15
Kas üleilmne soojenemine mõjutab kevade kestust?
Kas Maa keskmise temperatuuri tõus tähendab ka seda, et muutunud on nelja aastaaja pikkus?
Lood
  • 09.08.23, 18:01
Kuidas mõjutab kliima soojenemine sademete hulka Eestis?
"Mul on küsimusi mitu ning need kõik on otse ilmaga seotud. Juuni oli meil väga palav ja oli põud, aga juulis hakkas kallama. Sooviksin teada, millal oli meie kõige
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele