Ei, vähemalt mitte meie kandis. Teadlased ei ole tuvastanud liikuvaid laamasid ei Merkuuril, Veenusel ega Marsil, mis kõik kuuluvad koos Maaga Päikesesüsteemi kiviplaneetide hulka.
Laamtektoonika on teadus, mis uurib laamade ehk maakoore hiidplokkide omavahelisi mõjusid, liikumisi, teket ja hävimist. Kiviplaneetidel küll võis millalgi nende 4,5 mln aasta pikkuse ajaloo vältel laamade liikumine toimuda, aga ükski sond pole eales tuvastanud midagi, mis viitaks, et nende koore osad on ka praegu liikumises.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Mõnikord ilmub põllumullale kivi justkui ei kusagilt. Mõnelt poolt maailmast on teada ka üle 200 kg raskuseid kivikamakaid, mis iseenesest liiguvad. Kuidas?
Vaata videot arvutisimulatsioonist selle kohta, kuidas kokkupõrge võis välja näha.
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.