2017. aastal äratas tähelepanu laboris kasvatatud loode, mis oli ühteaegu siga ja inimene. Hoiatustest hoolimata ei lõppenud sellega veel teadlaste töö. Kui kaugele jõudsid teadlased loomade ja inimeste ristamisega?
Kujutle enda teadvust sea kehasse vangistatuna. Sa mõistad, et sa oled inimene, sa tahaksid ümbritsevatele inimestele oma hullumeelse seisundi üle kurta, aga ei midagi. Oled võimeline ainult ruigama nagu siga. Ühel päeval tõstetakse sind operatsioonilauale, sind tapetakse, su kõht lõigatakse lõhki, elundid eemaldatakse ja siiratakse abivajajatele. Sinu – inimmõistusega sea – ülejäänud kehast tehakse kotlette või põletatakse korjus tarbetuna ära. Keegi ei saa kunagi teada su traagilisest loost.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Hiina teadlased Tianjini ülikoolist ja Lõuna-Hiina teadus- ja tehnoloogiaülikoolist on loonud murrangulise roboti, mida juhib organoidaju. Organoidiks nimetatakse laboris inimese tüvirakkudest kasvatatud organi miniatuurset versiooni, mis on võimeline täitma mõningaid organi ülesandeid.
Oleme jõudmas uude, arvutite loodud olendite ajastusse. Värskes teaduslikus läbimurdes õppis arvuti evolutsioonitõed selgeks, surus miljonite aastate vältel toimunud evolutsiooni loetud tundidesse ning lõi selle tulemusel bioroboti. See on küll valmistatud konna rakkudest, kuid ei käitu ühegi looduses elutseva olendi moodi.
2018. aastal muutis Hiina teadlane maailmas esimesena inimembrüote geene, põhjustades skandaali. Kus on need lapsed nüüd? Mis juhtus teadlasega? Mis sai edasi sajandi ühest vastuolulisimast teaduslikust läbimurdest?
Vaikne idülliline aed on maailm, mis on täis jubedaid saladusi. Igal suvel käib seal armutu võitlus ellujäämise nimel.