• 01.12.17, 14:03
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Raudne mõistus: tehisintellekt areneb hirmuäratava kiirusega

Meile meeldis uskuda, et arvutid võivad lahendada hästi küll loogikaülesandeid, ent ei suuda kunagi jäljendada inimlikku intuitsiooni. Nüüd aga võitis arvuti inimest maailma kõige raskemas lauamängus, mida saab võita üksnes intuitsiooni abiga. Millal saavad masinad teadvuse ja tunded ning kas nad lepivad siis lihtsalt inimese teenimisega?
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Arvuti sooritatud käik oli nii ebaharilik, et ükski go-lauamängu luust ja lihast ekspert poleks selle peale tulnud.

Seotud lood

Lood
  • 06.12.22, 11:33
Google´i uus algoritm AlphaFold seljatab kõikmõeldavad probleemid
Algoritm AlphaFold on õppinud järele aimama organismi keerulisimaid protsesse. See võib aidata välja töötada ravimi kõigi haiguste raviks. Seesama tehnoloogia võib lahendada ka muid probleeme, näiteks kliimakriisi.
Lood
  • 26.08.23, 07:29
Tehisintellekti ohud: kas me peaksime mõistusega roboteid kartma?
Vanasti võis enese olemasolust teadlikke, mõtlemisvõimelisi roboteid kohata üksnes ulmejuttudes, ent seoses tehistaibu jõudsa arenguga viimasel ajal hakkavad mõistusega robotid jõudma reaalsusesse, olevikku. Kuus juhtivat robootikaettevõtet on pidanud vajalikuks inimesi hoiatada, et nende roboteid ei tohiks kasutada teistele kahju tekitamiseks. Miks on see hoiatus üldse tarvilik? Kas me peaksime roboteid kartma?
Lood
  • 01.12.22, 14:08
Psühhopaadist tehismõistus näeb kõikjal verd ja hävingut
Teadlased on loonud tehisintellekti, mille mõttemaailm meenutab psühhopaadi oma. Kummalisel kombel võib mõni teine sarnasel viisil treenitud tehisintellekt aidata meid võitluses netikuritegevusega.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele