• 01.04.17, 14:21
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tipptund jääb ära!

Lõputuna näivad taksosabad, rahvast tulvil metrood ning sõidu­plaanid, mis üksteisega kuidagi ei ühildu. Suurlinnade transpordi­süsteemid pole just oma parimas vormis. Õnneks on inseneridel valmimas täiesti uued sõidukid, mis ummikud ehk igaveseks lõpetavad.
Liikluse kõige keerukamad sõlmkohad on suurlinnades. Ajaloo hirmsaim liiklusummik kestis 12 päeva.
  • Liikluse kõige keerukamad sõlmkohad on suurlinnades. Ajaloo hirmsaim liiklusummik kestis 12 päeva.
  • Foto: Dong Wenjie / Getty Images
Ruupor hakkab krabisema ning teatab rongi hilinemisest. Perroo­nil koju- või töölesõitu ootavate inimeste suust kostab pettumusohkeid. Ka tänavad on ummistunud, autod seisavad tihedalt pikkade rividena. Närvilisemad sohvrid signaalitavad, autode väljalasketorud reostavad heitgaasidega suurlinna hommikust õhku. Maailma kõige tihedama liiklusega linnades on keskmine hilinemine õhtusel tipptunnil kasvanud juba suuremaks kui 100 protsenti. See tähendab, et sõit, milleks ilma liiklusummikuteta kuluks tund aega, võtab tegelikkuses juba üle kahe tunni.

Seotud lood

Lood
  • 25.09.17, 15:35
100 aastat lennunduse läbimurdeid
Traditsioonilised lennukitüübid ei rahulda enam lennunduse üha muutuvaid vajadusi. Seepärast otsustas NASA välja töötada senisest palju vähem müra tekitavad, ökonoomsemad ja ruumikamad lennumasinad.
Lood
  • 21.04.23, 08:12
Linnades puhuti posti ringi torudes
Postiljonid-kullerid raiskasid 19. sajandil hinnalist aega liiklusummikuis istumisele. Tähtsad sõnumid jõudsid kohale liiga aeglaselt. Seepärast töötasid ettevõtlikud insenerid välja torudest ja suruõhust süsteemi, mis hakkas metropolides posti jagama.
Lood
  • 01.01.23, 15:03
Tulevikulinnade sõbralik rohetus
Eeslinnad kaovad kaardilt ja tänavad lastakse hõivata rabadel. Tulevikulinnad erinevad praegustest tundmatuseni. Selles loos räägime uljastest, ulmelistest ja kohati ehk utoopilistestki kavadest, mida kavatsetakse tegelikkuses ellu viia, et tulevik oleks meile kõigile rohelisem ja parem.
Lood
  • 01.04.20, 13:27
DNA andis ürgsele tüdrukule näo
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele