• 20.03.25, 05:35

Taimtoidulise dinosauruse suus kasvas elu jooksul kümneid tuhandeid hambaid

Teadlased on avastanud, et ühe dinosauruste alamseltsi liigid sõid nii palju, et nende hambad kulusid mõne kuuga. Seetõttu vajasid nad pidevalt uusi hambaid.
© Daniel Eskridge / Shutterstock
  • © Daniel Eskridge / Shutterstock
Suurtel taimtoidulistel dino­saurustel läks tarvis tugevaid hambaid, et peenesta­da tohutuid koguseid sitkeid taimi. Kui hambad kulusid nii palju, et need ei suutnud enam toitu hakkida, suri hiiglane nälga.

Seotud lood

Lood
  • 04.01.24, 10:37
Kuidas ometi said dinosaurused nii suureks kasvada?
Mõned dinosaurused olid rohkem kui kümme korda raskemad kui tänapäeva suurimad imetajad. Miks näiteks ei kasva elevandid sama suureks kui saurused?
Lood
  • 01.06.20, 15:40
Hiiglaslikul dinosaurusel oli nokk
Lood
  • 01.12.23, 14:45
Dinosaurused võivad olla süüdi selles, et inimesed ei ela 200aastaseks
Kui võrrelda seda, kui pikaealised on roomajad ja kahepaiksed, ja seda, kui kaua elavad imetajad (sealhulgas meie, inimesed), siis on ilmselge, et kaalukauss on roomajate ja kahepaiksete kasuks. Nüüd on üks teadlane välja käinud idee, et sellist erinevust eluea pikkuses võib panna süüks dinosaurustele.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele