• 11.06.24, 16:27

Kas tagurpidi kõndimisest võib tervisele kasu olla?

Lühike vastus on jah, tõepoolest - värskest Lõuna-Aafrika Vabariigis tehtud teadusuuringust selgub, et "üks samm edasi ja kaks tagasi" võib olla tervisele kaunikesti kasulik liikumisviis. Sellisel kõndimisel on mitmeid tervisele kasulikke mõjusid. Tõsi, tänavaliikluses muidugi pidevat tagurpidi kõndimist harrastada mõtet ei ole.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Teadlaste rühm analüüsis ja võrdles 21 varem tehtud teadusuuringut põlveliigese osteoartriidi kohta, mis on üks sagedasemaid valu ja ka puude põhjuseid üle 50aastastel inimestel. Nende analüüs näitas, et tagurpidi kõndimise kombineerimine füsioteraapiaga aitab vähendada valu ja samal ajal tugevdab põlvi, mis kannatavad kulunud liigeste tõttu. Lisaks suurendab tagurpidi kõndimine, kui seda treeningmeetodina kasutada, reielihaste jõudu.

Seotud lood

Lood
  • 09.02.25, 05:00
Trepid hoiavad sind noorena
Trepist üles minek ühendab kahte tüüpi tegevust, mis võivad kokkuvõttes pikendada inimese eluiga.
Lood
  • 09.10.23, 14:34
Tervema südame saab juba üsna lühikese trepikõnniga
Briti teadlased analüüsisid läbi tohutu suure andmebaasi ja leidsid, et selleks, et südamehaiguste risk kahaneks viiendiku võrra, piisab suhteliselt tagasihoidlikust igapäevasest trepikõnnist - vaja on vaid pooltsada sammu.
Lood
  • 30.10.24, 15:31
Šveitsi teadlased lahendasid elu pikendava trenni saladuse
Üldine reegel on, et regulaarne füüsiline aktiivsus on tervisele kasulik. Baseli ülikooli teadlaste meeskond on nüüd asja uurinud selle nurga alt, et missuguse aktiivsusega trenn tervisele kõige paremini mõjub, ja nad on leidnud, et ka treeningu intensiivsusel on suremusriski juures oma roll mängida.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele