• 01.06.18, 14:20
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Sajab sularauda või puhub ülehelikiirusega tuul: järgneb ilmateade kosmonautidele

Viimastel aastatel on astronoomide teleskoopi­de vaatevälja ilmunud hulk uusi planeete. Kuna need on miljardite kilomeetrite kaugusel, pole teadlased neist seniajani eriti palju teadnud. Nüüd lubavad uued tundlikud teleskoobid heita pilku neisse maailmadesse, kus rauavihm, rubiinipilved ja klaasitormid on täiesti tavalised nähtused.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Varahommikul tõmbub taevas pilve ja on sularauavihmahoogude oht.

Seotud lood

Lood
  • 09.05.24, 12:07
Eksoplaneedil WASP-43b puhub tuul kiirusega 9000 km/h
Lood
  • 01.12.19, 05:29
9 juhust, mis tekitasid kosmilise oaasi – nii sündis meie Maa
Meie planeeti ei tohiks nii elusõbralikuna üldse olemas olla. Kui Maa poleks teise planeediga kokku põrganud, oleks see tänaseni lage ja viljatu. Ning see on ainult üks „kui“ paljude seast.
Lood
  • 01.05.22, 15:19
Kas eksoplaneeti on võimalik pildistada?
Kas kaugete tähtede ümber tiirlevaid planeete on üldse võimalik otse pildistada?
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele