• 17.06.23, 07:52

Miks tulevad merivarblased rannikule?

© Shutterstock
  • © Shutterstock
Tavaliselt elavad meri­varblased 50–200 meetri sügavusel kivisel merepõhjal, kuid vara­kevadel kogunevad nad madalasse vette, et kudeda seal oma korallikarva ja mitmel pool maailmas delikatessiks peetavat marja.
Oma pontsaka ja kohmaka keha tõttu ei ole merivarblane otseselt teab mis kalamaailma silmarõõm. Hallikas emaskala võib kasvada isegi kuni 50 sentimeetri pikkuseks, ent isane kasvab harva 35 sentimeetri pikkuseks. Seevastu on isane veidi värvilisem, ja kui kudemisaeg ukse ees, muutub ta emasele mulje avaldamiseks eriti punaseks.

Seotud lood

Lood
  • 28.05.24, 06:28
Fotolugu: jääkülmade fjordide korallrahudel õitseb elu
Hiiglaslikud korallid, värvilised meriteod ja aseksuaalsed korall-loomad – Norra rannikuvetes asuvad maailma suurimad korallrahud, mille asukateks on tõeliselt unikaalsed liigid.
Lood
  • 15.03.25, 05:27
Süvamere pimeduse asukad
Väga sügaval meres elavatest liikidest oleme tõenäoliselt avastanud kõigest kolmandiku. Iga kord, kui teadlased uurivad sügavusi, ilmuvad pimedusest välja tundmatud erakordse välimuse ja eluviisiga olendid.
Lood
  • 12.07.23, 13:31
Miks nastikud põimuvad?
Lood
  • 01.04.20, 13:27
DNA andis ürgsele tüdrukule näo
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele