• 30.10.24, 05:58

Mõistatusliku loodusnähtuse anatoomia: müstilise keravälgu tekitavad väändunud magnetväljad

Inimesed on aastasadu rääkinud helendavatest keradest, mis äikese ajal äkki õhku ilmuvad. Nüüd on teadlased välja uurinud, et selle mõistatusliku nähtuse võib tekitada „magnetpusa“ atmosfääris.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Paksud hallid pilved triivivad aegla­selt La Manche’ilt Edela-Inglismaa väikese suvituslinna Paigntoni kohale. Pärastlõunal langevad taevast esimesed rasked vihmapiisad. 71aastane Michael Dodd istub oma toas vihma eest varjus ja vaatab telerit. Äkki kostab kõrvulukustav kärgatus ja elekter läheb ära. Mõni sekund hiljem hõljub Doddi aknast sisse hõõguv sinakas ranna­pallisuurune kera, oranž valgussaba järel. See hõljub pidulikult risti üle toa, möödub šokeeritud Doddist õige lähedalt ning purjetab siis terrassiuksest välja. Siis ületab kera seenioride majade ees asuva parkimisplatsi ja kaob silmist.

Seotud lood

Lood
  • 01.10.20, 15:05
Läbipaistev päikesepaneel muudab rohelise energia nähtamatuks
Ammusest ajast tuntud illusionisti silmapetet kasutades lõi leiutaja materjali, mis teeb nähtamatuks inimesed, sõidukid ja hooned. See võlukeep võib ka kolmekordistada päikeseelementide tootlikkust.
Lood
  • 21.10.23, 06:41
Pikselöögid on otsekui maakera elektriline pulss
Aastas tabab maad 1,4 miljardit pikselööki. Peale pilvedest maa­pinnale jõudva välgu leidub sama palju aktiivsust ka pealpool pilvi. Seal seovad müstilised ülimalt energia­­rikkad välgud planeedi atmosfääri justkui ühtseks üle­maailmseks voolu­ringiks.
Lood
  • 20.03.23, 12:06
2023. aasta märtsi teadusfotod
Üüratu plahvatus pani hiidtähe liikuma, elektri tootmine kõrbes, kerakala kaitsemehhanismid… Vaata siit efektseid teadusfotosid!
Lood
  • 04.03.25, 05:03
Su koduaed kubiseb pisikestest põnevatest koletistest
Vaikne idülliline aed on maailm, mis on täis jubedaid saladusi. Igal suvel käib seal armutu võitlus ellujäämise nimel.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele