• 01.03.23, 08:53

Aina kasvav riideuputus vajab ohjeldamist

Rõivatööstuse tegevuse tõttu paiskub igal aastal õhku kuni viis miljardit tonni süsihappegaasi ning kulutatakse 215 000 miljardit liitrit vett. Rõivaid toodetakse liiga palju ning need on ühed kõige suuremad kesk­konnapatused.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Maailma üks kõige kuivemaid paiku, Tšiilis asuv Atacama kõrb, näeb kummaline välja. Viljatule pinnasele kõrbe servas on kerkinud kirevad mäed.

Seotud lood

Lood
  • 01.11.19, 14:08
Viimane peatus enne maailmalõppu: 200 miljonit inimest peavad kliima eest põgenema
200 miljonit inimest on sunnitud äärmuslike ilmastikunähtuste ja põua eest pagema. See on tulevik, mille poole oleme teel. Kriisi saab veel vältida, kui kasvatame oma toidu majakatustel, paneme hamburgeri vahele taimset liha ning sõidame autodega, mis liiguvad rohelise energia jõul.
Lood
  • 02.11.23, 05:35
Iga hingetõmme täidab sind mikroplastiga
Mikroplast on vallutanud terve planeedi – ka õhu, mida sa hingad. Plastikübemeid on leitud isegi meie siseorganitest. Loe sellest, kust need pisikesed plastiosakesed pärinevad, ja kuidas me võiksime probleemi lahendada.
Lood
  • 22.11.22, 13:07
Prügimägi 2.0 - kogu praht läheb taaskasutusse
Ühe inimese kohta tekib päevas mitu kilogrammi jäätmeid. Need kogunevad prügimägedele või aetakse ahju põletus­jaamades, kust jõuab atmosfääri süsi­happegaas. Ühes Soome jäätme­jaamas on juhtimise enda kätte võtnud robotid. Kui neid jaamu juurde rajada, siis me ehk ei upugi omaenda prahi sisse.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele