Juuni esimesel nädalavahetusel jõudsid kosmosejaama Tiangong pardale kolm Hiina astronauti või taikonauti, kellele on ülesandeks antud järgmise poole aastaga jaamas viimased suured ehitustööd ära teha. Meeskonna juht on endine õhujõudude piloot Chen Dong, keda aitavad Liu Yang ja Cai Xuzhe (pildil), ning nende peamine tööülesanne hakkab olema kahe laborimooduli ühendamine jaama põhiosa ehk peamooduliga.
Tiangong, mis tähendab „taevast paleed“, peaks täielikult töövalmis saama aasta lõpuks. Kui jaam lõpuks valmis saab, peaks see sarnanema omaaegse NSV Liidu ja hiljem Venemaa kosmosejaamaga Mir, mis tiirutas ümber Maa alates 1980ndaist kuni 2001. aastani.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
NASA teatas ametlikult, et rahvusvahelise kosmosejaama (ISS) päevad saavad loetuks vähem kui kümne aasta pärast. Aastal 2030 lõpetatakse jaamas töö ning järgmisel aastal plartsatab ISS (või selle osad) Vaiksesse ookeani piirkonnas, mida nimetatakse Point Nemoks. Seal on paljud vanad kosmoseaparaadid oma viimse puhkepaiga juba leidnud.
Meie Maa kaaslane on aina enam erinevate riikide kosmosegantuuride ja eraettevõtete huviorbiidis. Pühapäeval laskus Kuu tagaküljele Hiina automaatjaam Chang`e 6.
NASA teatas, et on välja valinud Elon Muski kosmoseettevõtte SpaceX, et see konstrueeriks kosmoselaeva, mis tooks rahvusvahelise kosmosejaama (ISS) pärast selle töö lõppemist 2030. aastal orbiidilt ümber Maa alla. Kosmosejaam - või see, mis jaamast järgi jääb -, uputatakse seejärel Vaiksesse ookeani.
Ka meestel võib esineda nn emadusdementsus ja lastel on oma nõudmised juba ema kõhus. Uus uurimus keskendus ajale, mil kahest rakust tekib inimene.