• 01.02.22, 12:30

Tulevikuinimene laksutab mürgiseid hambaid?

Jaapani teadlaste uurimusest selgub, et inimese süljenäärmed sisaldavad geene, mida on tarvis sülje mürgiseks muutmiseks. See avastus tähendab, et vaja on kõigest paari mutatsiooni, et sinu järeltulijate hammustus oleks sama tappev kui mõne mao oma.
© Shutterstock & Claus Lunau
  • © Shutterstock & Claus Lunau
Sinu süljes on peidus suur hulk mürgiseid aineid. Kui need satuksid teise inimese veresoonde, siis need võiksid lõiku­da veres leiduvad valgud väikesteks tükkideks, langetada drastiliselt ohvri vererõhku ning panna vere kehast pidurdamatult välja voolama. Kõlab nagu õudusjutt, kuid side reaalsusega on sellel stsenaariumil täiesti olemas.

Seotud lood

Lood
  • 30.12.24, 05:27
Loomariigis annab mürk elu
Meriherilane torkab läbi ohvri vererakud ja musta mamba mürk põhjustab saaklooma südame seiskumise. Mürk on siiski palju enamat kui üksnes tapavahend. Teadlased on DNA-analüüside ja keemiliste katsetega selgitanud välja mürgi päritolu. Muu hulgas teame nüüd, et tapmiseks tekkinud mürgi­näärmed on Maa elurikkust tegelikult hoopis suurendanud.
Lood
  • 19.10.23, 06:47
Inimkeha areneb aina edasi: aju kahaneb, silmad suurenevad, luud nõrgenevad
Liigsed kehaosad lendavad evolutsiooni ajaloo prügikasti ja uute ülesannete täitmiseks kujunevad välja uut moodi organid. Inimese evolutsioon on sisse pannud viienda käigu ning inimkeha areneb kiiremini kui kunagi varem.
Lood
  • 07.02.24, 06:00
Mürginõelad, kägistamisvõtted jpm: bakterite sõda sinu kõhus määrab su tuleviku
Sinu sees elutsevad bakterid sõdivad üksteisega räpasel moel, kasutades näiteks mürginõelu ja kägistamisvõtteid. Kui võidu saavutavad halvaloomulised bakterid, võivad need põhjustada vähki või Alzheimeri tõbe.
Lood
  • 03.03.25, 05:34
5 müüti raseduse kohta
Ka meestel võib esineda nn emadusdementsus ja lastel on oma nõudmised juba ema kõhus. Uus uurimus keskendus ajale, mil kahest rakust tekib inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele