• 01.06.18, 06:29
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Korallrahud taaselustatakse suurtes kuvöösides

Uus meetod puhub maailma korallrahudele elu sisse, täiendades surevaid korallrahusid laboris kasvatatud vastsetega.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Kord aastas on korallidel paaritumispidu. Kohe pärast täiskuud, keset ööd tõusevad merepõhjast üles väikesed oranžikasroosad mullid nagu tagurpidine lumesadu. Mullid on herma­frodiitidest korallide seemne- ja munaraku­kobarad. Merepinnal kobarad lagunevad ning mitme koloonia muna- ja seemnerakud ühine­vad.

Seotud lood

Lood
  • 01.07.22, 14:34
Seksiorgia võib päästa korallrahu
Suurel Vallrahul on lootust. Kuigi viimaseil aastail on merevee temperatuur olnud katastroofiliselt kõrge, oli sealne viimane paljunemisepisood nii intensiivne, et rahu päästmiseks võib piisavalt tekkida uusi koralle.
Lood
  • 20.09.24, 06:44
Korallrahude kuningas veab surma ikka ja jälle ninapidi
Kuivanud, uppunud ja mutta mattunud – Suur Vallrahu on viimase 35 000 aasta jooksul olnud eluohtlikus seisus mitu korda. Uued puursüdamikud näitavad, et võimsal korallrahul on lausa uskumatu võime surivoodilt ikka ja jälle üles tõusta.
Lood
  • 28.05.24, 06:28
Fotolugu: jääkülmade fjordide korallrahudel õitseb elu
Hiiglaslikud korallid, värvilised meriteod ja aseksuaalsed korall-loomad – Norra rannikuvetes asuvad maailma suurimad korallrahud, mille asukateks on tõeliselt unikaalsed liigid.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele