• 05.09.24, 17:23

Vihmametsa põliselanikud tapsid vibunooltega kaks metsameest

Hõimurahvaste ja põliselanike õiguste eest võitlev Survival International teatas eile, et vähemalt kaks metsameest on tapetud, üks haavatud ja kaks jäänud kadunuks pärast kokkupõrget Mashco Piro inimestega, kes elavad Lõuna-Ameerikas Amazonase vihmametsa Peruu osas. 
© Survival International
  • © Survival International
See põlisrahvas väldib aktiivselt kontakti tänapäevase maailmaga ja pildid neist inimestest, mis eemalt tehtud, levisid laialdaselt internetis ülemöödunud kuul ehk juulis. Mascho Piro inimesed on elustiililt kütid-korilased ehk elavad põhimõtteliselt kiviajas, ent varasemastki on teada, et nad on valmis oma territooriumi väga vihaselt kaitsma. Nad on maailma üks tuntumaid nn kontakteerumata hõime ehk rahvakilde, mil püsiv side välismaailmaga kas puudub või on minimaalne. 

Seotud lood

Lood
  • 08.12.24, 05:14
Meie lähisugulastele inimahvidele lüüakse hingekella
Igal aastal nakatavad inimesed niigi ohustatud inimahve paljude haigustega, näiteks külmetushaiguste või herpesega. Meie, inimesed, oleme nüüd jõudnud üsna lähedale sellele, et anda oma looduslikele lähisugulastele surmahoop. Kuidas suuri ahve päästa?
Lood
  • 12.09.24, 11:25
Colombia kohus käskis narkoparuni jõehobudele otsa peale teha
Legendaarse Pablo Escobari omaaegsest eraloomaaiast loodusesse pääsenud loomad on üle 30 aasta saanud vabalt looduses ringi liikuda. Aafrikast pärit loomaliigi esindajad on Lõuna-Ameerika looduses paksu pahandust teinud ja seetõttu andis Colombia kohus korralduse loomadele ots peale teha.
Lood
  • 01.01.22, 16:55
Mis juhtuks, kui mesilasi enam poleks?
Lood
  • 01.04.20, 13:27
DNA andis ürgsele tüdrukule näo
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele