• 27.04.24, 06:21

Raud võib anda elektrijaamadele lõputu energiaallika

Vana jalgratas võib olla fossiil­kütustele ideaalne roheline alternatiiv. Rauda on võimalik kütusena põletada, ilma et eralduks kasvuhoonegaase. Põlemise jääk­produkti ehk roostet saab taas rauaks muuta ja uuesti põletada. Eksperimentaal­elektrijaamad juba arendavad seda tehnoloogiat ning 2030. aastail võib see jõuda praktilisse kasutusse.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Esmapilgul ei pruugi vanade roostes rauaromude kuhjad paista kullakaevandusena, aga seda need on – vähemasti keskkonnamõju seisukohast. Rauda on võimalik kütusena põletada ja teha seda nii, et atmosfääri ei paisku ainsatki süsinikdioksiidimolekuli. Süsinikdioksiid ehk süsihappegaas (CO2) on olulisim suure mõjuga kasvuhoonegaas.

Seotud lood

Lood
  • 28.07.23, 15:43
Vesinikku võib nüüd saada lihtsast õueõhust
Vesinik käitab heitgaasivabu autosid ja kütab kodusid, ent selle tootmine on vaevarikas. Nüüd ammutavad teadlased seda gaasi otse õhust uudse lihtsa masinaga. Läbimurre avab ukse uuele, vesinikkütuseajastule.
Lood
  • 21.12.23, 06:27
Kui palju energiat sisaldab kasutatud tuumkütus?
Kuigi tuumajaamade kasutatud kütusevardaid nimetatakse radioaktiivseteks jäätmeteks, on neis veel alles energiat. Kui palju seda on ja kas seda annab kasutada?
Lood
  • 06.10.24, 06:05
Kui roheline on maagaas tegelikult?
Poliitikud räägivad maagaasist kui helerohelisest energiaallikast. Kas see on tõsi?
Lood
  • 01.04.20, 13:27
DNA andis ürgsele tüdrukule näo
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele