• 01.03.24, 06:56

Kas on tõesti tõsi, et kosmoselaeva võib edasi viia tuumapomm?

Tuumajõul liikuvad kosmoselaevad on ulmes eksisteerinud juba ammu.  Kas tuumapommidega on üldse võimalik raketti edasi viia? Ja milline näeks selline kosmoselaev välja?
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Väikeste tuuma­pommide kontrollitud sariplahvatused võiksid ilmselt raketi kosmosesse viia küll. 1960. aastate alguses oli USA töötamas projek­tiga Orion, mille idee oli kasutada väike­si tuumapomme, et saata Päikese­süsteemi hiiglaslikke kosmoselaevu.

Seotud lood

Lood
  • 01.01.23, 21:21
NASA plaanib Kuule tuumareaktorit
USA kosmoseagentuur on välja kuulutanud konkursi Kuule rajatava tuumareaktori projekteerimiseks. Reaktori projekt tuleb esitada enne 2030. aastat. Uus energiaallikas aitab kaasa tuleviku kosmosereisidele ja -elule.
Lood
  • 21.08.23, 08:16
Tulevikukosmoseaparaate viib edasi aeglane põlemine
Tulevikus vajavad kosmoseaparaadid uudseid energiasüsteeme, mis ei olene Päikesest. Seepärast kavatseb NASA välja töötada uut tüüpi pürolantvooluallika, mis aeglase ja kontrollitud põlemise käigus varustab kosmoselaevu elektriga.
Lood
  • 11.04.24, 07:34
Kas on tõesti tõsi, et super-Maalt oleks võimatu kosmosesse lennata?
Maalt rakettide kosmosesse saatmine nõuab meeletult energiat. Mis juhtuks aga siis, kui meie planeedi raskusjõud oleks veel suurem, nagu näiteks mõnel neist eksoplaneetidest, mida astronoomid nimetavad super-Maadeks?
Lood
  • 20.03.25, 18:54
Teadlased uurisid maailma vanima naise tugeva tervise tagamaid
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele