• 17.01.24, 13:53

Hiina idufirmal valmis 50 aastat töötava tuumaaku prototüüp

Pekingi ettevõte Betavolt on valmis saanud mündi mõõtu vooluallika, mis võib anda elektrienergiat pool sajandit järjest. Praegu on see siiski veel igapäevasesse kasutusse jõudmisest kaugel.
© Betavolt.tech
  • © Betavolt.tech
Hiina ettevõte ütles pressiteates, et nende tehnoloogia on kaugel ees sama valdkonna Euroopa ja Ameerika ettevõtete ja teadusasutuste analoogsetest projektidest. Betavolti vooluallika nimi on BV100 ja see kasutab energiat, mis vabaneb nikli radioaktiivse isotoobi nikkel-63 lagunemisel. Kahe nikkel-63 kihi vahel on BV100-s pooljuht, monokristalliline teemandikiht, mis on vaid kümne mikroni paksune. Isotoobi lagunemisel vabanev energia konverteeritakse elektrienergiaks. Teisisõnu on tegu tuumareaktsioonist energiat saava aku ehk tuumaakuga.

Seotud lood

Lood
  • 01.04.21, 17:23
Uut moodi akud laetakse välkkiirelt täis
Uudsel nanotehnoloogial põhinevatel liitiumioonakudel on tavaliste akudega võrreldes viiekordne mahtuvus ning need võimaldavad tunduvalt vähendada arvuti, nutitelefoni ja elektriauto laadimisaega.
Lood
  • 21.08.23, 08:16
Tulevikukosmoseaparaate viib edasi aeglane põlemine
Tulevikus vajavad kosmoseaparaadid uudseid energiasüsteeme, mis ei olene Päikesest. Seepärast kavatseb NASA välja töötada uut tüüpi pürolantvooluallika, mis aeglase ja kontrollitud põlemise käigus varustab kosmoselaevu elektriga.
Lood
  • 29.08.23, 11:41
Nutiläätse akut võib laadida pisaratega
Nutikaid läätsesid on arendatud juba mõnda aega. Nüüd on Singapuri teadlased leiutanud üliõhukese aku, mis võiks nutiläätsedele energiat anda. Seda akut on võimalik laadida pisaratega.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele