• 08.09.23, 06:55

Kosmost ootab suur koristuspäev

Igal aastal saadetakse orbiidile tuhandeid uusi kosmoseaparaate. Meie planeedi kosmiline lähiümbrus on tulvil kõikvõimalikke seadmeid ja ka nende jäänuseid. See segadus võib teha tulevikumissioonidele lõpu. Insenerid kavatsevad lennujuhtide ja prügivedajate abiga korra majja lüüa.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
On 22. september 2020. Äkki hakkab Rahvusvahelises Kosmose­jaamas (ISS) kõlama häire­signaal. Mingi objekt on jaamaga kokkupõrkekursil. Seal, 400 kilomeetri kõrgusel maapinnast tähendaks see katastroofi. Sellal, kui astronaudid otsivad pelgupaika evakuatsioonimoodulist Sojuz, käivitatakse jaama rakettmootorid ning need viivad ISSi mõne minutiga ohtlikust tsoonist välja.

Seotud lood

Lood
  • 01.02.19, 14:02
Väike satelliit püüab võrguga kosmoseprügi
Oma aja ära elanud satelliidid ja kanderakettide minema heidetud astmed jäävad miljonite kosmoseprügi osade sekka orbiidile ümber Maa. Prügist on aga vaja lahti saada, mistõttu on kosmosesse saadetud väike satelliit. See kasutab koristustöödeks iidseid kalameeste vahendeid: võrku ja harpuuni.
Lood
  • 27.07.24, 06:59
Kas on tõesti tõsi, et kosmoseprügi on suur probleem?
Kui palju kosmoseprügi Maa ümber tiirleb ja kui suurt muret see endast kujutab?
Lood
  • 04.10.23, 14:09
Kosmose prügistamise eest määrati ajaloo esimene trahv
USA võimud määrasid kopsaka, 150 000 dollari suuruse trahvi ühele telekommunikatsiooniettevõttele, kes ei suutnud oma vana satelliiti orbiidilt kokkulepitud viisil eemaldada.
Lood
  • 04.03.25, 05:03
Su koduaed kubiseb pisikestest põnevatest koletistest
Vaikne idülliline aed on maailm, mis on täis jubedaid saladusi. Igal suvel käib seal armutu võitlus ellujäämise nimel.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele