• 01.01.23, 21:37

Näljased lestad saavad aina enam inimnäoga üheks

Nad elutsevad suuremal osal inimestest ning kasutavad meie nägu nii eluaseme kui ka sängina. Teadlased uurisid näolesta Demodex folliculorum lähedalt ning muukisid lahti ühe saladuse nende ja inimeste tihedas suhtes.
© University Of Reading
  • © University Of Reading
Päeval elavad nad vaikselt su karvanääpsudes ja rasunäärmetes, kus nad nosivad surnud naharakke ja rasu. Pimeduse saabudes ronivad nad aga karjakaupa peidust välja ja hakkavad paarituma kõikjal sinu näol, alates otsmikust kuni ninaotsani.

Seotud lood

Lood
  • 29.02.24, 06:47
Lein võib kujuneda haiguseks
Abikaasa, lapse ja vanema kaotus tekitab meelele armid. Lein jätab tuvastatavad jäljed nii kehale kui ka ajule. See on igati loomulik reaktsioon traagilistele sündmustele. On selgunud, et mõnikord jääb see tunne liiga kauaks püsima ja võib kujuneda haiguslikuks. Õnneks on võimalik niisugust leina ravida.
Lood
  • 10.08.24, 06:29
Nägu on su vägevaim relv
Inimese nägu on loomariigis ainulaadne. Värske teooria näo funktsiooni kohta on, et selle peamine eesmärk on võimaldada meil teistega manipuleerida. Vanemate tõekspidamiste järgi peegeldavad meie näoilmed otseselt meie sisetundeid. Detailsed 3D-skannimised, mahukad DNA-analüüsid ja isolatsioonis elavate rahvaste uuringud peavad näo saladused lõpuks lahti muukima.
Lood
  • 28.03.24, 15:00
Mikroskoopilise imelooma valgud pidurdavad inimrakkude vananemist
Loimurid ehk tardigraadid on hõimkond erakordselt vastupidavaid mikroskoopilisi loomakesi, kes elavad kuni 60aastaseks, kasvades umbes poole millimeetri pikkuseks. Nad on võimelised ellu jääma 271kraadises külmas, ligi 150kraadises kuumuses, kosmoses, keevas alkoholis ja nad on röntgenkiirgusele 1000 korda vastupidavamad kui inimesed. Ülim vastupidavus võimaldab neil elada praktiliselt kõikjal meie planeedil.
Lood
  • 20.03.25, 18:54
Teadlased uurisid maailma vanima naise tugeva tervise tagamaid
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele