• 09.03.24, 06:00

Kas mesi võib tõepoolest igavesti säilida?

Olen kuulnud, et meel ei olegi põhimõtteliselt kõlblikkusaega. Kas see on tõsi?
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Kui mett säilitada tihedasti sulguva kaanega purgis, kuhu niiskus ei pääse, võib see tõesti igavesti säilida. Lõputu säilivusaja põhjused on väga suur suhkrusisaldus, erilised ensüümid ja vähene veesisaldus.

Seotud lood

Lood
  • 01.09.20, 17:16
Soolebakter võib mesilased päästa
Kasulikke meemesilasi ohustavad parasiidid, nagu varroalest (Varroa destructor). Peagi võivad mesilased saada omalaadse kaitsevahendi. Teadlased muundasid selleks üht putukail loomulikult esinevat soolebakterit.
Lood
  • 08.06.23, 07:45
Mesilindude elu kipub aina enam lühenema
Mesilaste keskmine eluiga on 1970ndaist peale lühenenud umbes 34 päevalt 17 päevale. Teadlastel on hüpotees, miks see nii on.
Lood
  • 27.02.24, 06:05
Maa- ja meemesilased, maailma olulisimad loomad
Hoolitsetud aiad ja intensiivne põllumajandus tähendavad seda, et maamesilased jäävad ilma nii kodust kui ka toidulauast. Samas oleneb nendest väikestest töökatest tolmeldajatest meie saatus. Kirjutame, miks me nendeta hakkama ei saa ja mida saad sina teha, et neid aidata.
Lood
  • 20.03.25, 18:54
Teadlased uurisid maailma vanima naise tugeva tervise tagamaid
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele