Augusti esimesel nädalal olid Eestis Kunda lähistel uuendusliku kaevandusroboti katsed. Projekti eesmärk on luua võimalused täpseks ja keskkonnasõbralikuks kaevandamiseks.
Euroopa Liit on võtnud suuna roheüleminekule ja kriitiliste mineraalivarude sõltumatusele, kuid selleks on vaja uusi meetodeid ja tööriistu, mis on suutelised kasutusele võtma raskesti ligipääsetavaid mineraalivarusid. Selleks on Euroopa teadlased ja insenerid, sh TalTechi teadlased, töötanud ELi teadusuuringute ja innovatsiooniprogrammist Horisont 2020 rahastatud projekti ROBOMINERS raames mineraalivarude kaevandamiseks välja uudse roboti.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Magnetraudtee Kuul ja viljakateks põldudeks muudetud asteroidid – miks ei võiks see tõeks saada? NASA allüksus NIAC valib igal aastal konkursi korras välja visioone, mis nihutavad võimalikkuse piire. Parimad neist võivad kosmoses tegelikkuseks saada.
Tallinna tehnikaülikool asub arendama roboteid ja andurite võrgustikke, et kaardistada, parandada ja seirata kanalisatsioonivõrgustikku. Selleks töötatakse välja tarvilikud robootika- ja tehisintellektilahendused.
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.