• 05.09.23, 16:18

Mitte ainult inimesed: ka elevandid kutsuvad üksteist nimepidi

Värskes teadustöös kirjutatakse, et vabas looduses elavad Aafrika elevandid "kõnetavad" üksteist erinevate häälitsustega, mis paistavad olevat igal elevandil erinevad.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Seni pole peale inimese ühti teist liiki teada, mille isendid üksteise jaoks kindlaid nimesid kasutaks. Kuid nüüd võib see muutuda - paistab, et ka elevantidel on üksteise jaoks kindlad kutsungid ehk siis miks mitte nimed. Sellel teemal tehtud ja praegu veel retsenseerimata teadustöö on üleval keskkonnas bioRxiv.

Seotud lood

Lood
  • 03.05.24, 06:28
200 aastat dinosauruste avastamisest: ürgsed kiskjad olid intelligentsed ning neil oli keerukas hingeelu
Kui Inglise teoloog William Buckland 1824. aastal teatas, et on leidnud tundmatu suure looma kivistise, ei teadnud ta, millisele protsessi ta käima lükkas. Bucklandi 200 aasta tagune avastus oli stardipauk dinosauruste uurimisele, mis on ajaga aina enam hoogu kogunud. Alles nüüd hakatakse mõistma nende loomade elu pisimaid nüansse.
Lood
  • 05.07.23, 12:32
Loomasõpradel on erilised isiksuseomadused
Eriline inimlik omadus aitab meil paremini mõista loomade emotsioonidega seotud häälitsusi.
Lood
  • 06.08.20, 13:28
Suurem osa kalaliike oskab rääkida
Kuni kaks kolmandikku maakera kalaliikidest suhtleb üksteisega helide abil. Teadlastel on uue uuringu tulemusena olemas ka päris hea ettekujutus sellest, millest vetevalla elanikud omavahel räägivad.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele