ChatGPT on maailmas laineid löönud selle aasta algusest saati, kuid Hiinas ei ole selle kasutamine lubatud. Uudisteagentuur AFP teatab, et nüüd esitlesid hiinlased oma ekvivalenti sellele, mil nimeks Ernie Bot.
Kuna Ernie Boti ei ole omakorda võimalik kasutada väljaspool Hiinat, siis polegi ehk õige seda ChatGPT konkurendiks nimetada. Kahte rakendust korraga kasutada ja ühes ja samas seadmes „joonele“ ju panna ei saa.
ChatGPT on võimeline kirjutama artikleid ja luuletusi ning sel on vastused küsimustele alati varnast võtta. Tõe rääkimisse aga ei suhtu see siiski eriti tõsiselt. Kirjutame, mille poolest erineb vestlusroboti intellekt meie omast, ja vahendame ekspertide arvamusi selle kohta, kas inimmõistus võib tehisarule alla jääda.
Peagi suudavad arvutiprogrammid nii hästi vestelda, et võivad tunduda inimestena. Selleks, et inimesel ja tehistaibul eksimatult vahet teha, soovitab rohkem kui 400 teadlast kasutada ühte riuklikku testi.
Vanasti võis enese olemasolust teadlikke, mõtlemisvõimelisi roboteid kohata üksnes ulmejuttudes, ent seoses tehistaibu jõudsa arenguga viimasel ajal hakkavad mõistusega robotid jõudma reaalsusesse, olevikku. Kuus juhtivat robootikaettevõtet on pidanud vajalikuks inimesi hoiatada, et nende roboteid ei tohiks kasutada teistele kahju tekitamiseks. Miks on see hoiatus üldse tarvilik? Kas me peaksime roboteid kartma?