• 23.08.23, 19:01

India kosmoseaparaat laskus edukalt Kuule

Indiast sai täna (23.08.23) neljas riik, kes on suutnud oma kosmoseaparaadi tervena Kuule toimetada. Varem on sellega hakkama saanud NSV Liit, USA ja Hiina. Nüüd laskus juulis startinud missiooni Chandrayaan-3 käigus Kuu lõunapooluse piirkonda maandur Vikram.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
India peaminister Narendra Modi ütles pärast kosmoseaparaadi edukat kuundumist, et India edukas kosmosemissioon on saavutus, mis kuulub kogu inimkonnale. 

Seotud lood

Lood
  • 03.06.24, 20:17
Hiinlaste kosmoseaparaat laskus Kuu tagaküljele
Meie Maa kaaslane on aina enam erinevate riikide kosmosegantuuride ja eraettevõtete huviorbiidis. Pühapäeval laskus Kuu tagaküljele Hiina automaatjaam Chang`e 6.
Lood
  • 06.09.23, 14:05
India kosmoseaparaat tuvastas Kuul salapäraseid vabinaid
Pole siiski põhjust arvata, et meie kaaslase pinnal askeldaks mingisugused elusolendid. Vibratsioonid, mille maandur Vikram registreeris, on tekitatud ilmselt Kuu seismilisest aktiivsusest.
Lood
  • 01.03.21, 13:43
Eesti kaamerad saavad kuuroboti silmadeks
Lähiaastail peaksid NASA Artemise programmi raames Kuule taas lendama inimesed. Meile teeb missioonid eriliseks see, et esimest korda võetakse Kuu peale kaasa kaks läbi ja lõhki eestimaist kaamerat, mis hakkavad olema ühele robotkäele silmade eest.
Lood
  • 20.03.25, 18:54
Teadlased uurisid maailma vanima naise tugeva tervise tagamaid
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele