Kas gravitatsioon mõjub meile erinevalt olenevalt sellest, kumma külje peal me magame?
Kuigi mingit põhjapanevat ja lõplikku teadusuuringut selle kohta, kummal küljel on õigem magada, ei ole, kaldub osa argumente olema vasaku külje kasuks. Näiteks jämesoole esimene osa asub paremal küljel, misjärel see käändub ja jätkub keha vasakus küljes. Vasakul küljel lebades aitab gravitatsioon seega kaasa seedimisele. Ühtlasi on võib-olla südamel veidi kergem töötada. Põhiarter väljub südamest keha vasaku külje poole ning seetõttu pumbatakse verd allapoole, kui me vasakul küljel magame.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rahvusvahelise teadlastemeeskonna poolt läbi viidud uus metaanalüüs ütleb, et südame vaatenurgast ei ole midagi hullemat kui istumine. Isegi magamine on kasulikum (või vähem kahjulik), rääkimata kasvõi kergest liikumisest.
Tiktokis ringleb mitu videot teemaviitega #mouthtape, mis kutsub inimesi üles suud enne magamaminekut kokku teipima, et nad saaksid magades hingata ainult nina kaudu. On see tõesti hea mõte?
Kuigi sellised kontorilauad, mille taga inimesed mitte ei istu, vaid seisavad, on viimastel aastatel aina populaarsemaks saanud, ei ole ka kaua ühe koha peal seismine tervisele ühemõtteliselt kasulik. Sellega võivad kaasneda riskid, selgub värskest Austraalias tehtud uuringust.
Ka meestel võib esineda nn emadusdementsus ja lastel on oma nõudmised juba ema kõhus. Uus uurimus keskendus ajale, mil kahest rakust tekib inimene.