Sädelevad kivid – roosa kvarts, ametüst, fluoriit ja mäekristall – on viimaseil aastail muutunud esoteerikute seas üha popimaks ning neile on omistatud kõiksuguseid üleloomulikke võimeid. Kristallidel mõistagi selliseid võimeid ei ole ning pole vajagi, sest kristallid on ilma võlujõutagi väga põnevad.
Kristalle leidub kõikjal: looduses, köögilaual, ilutoodetes ja isegi sinu nutitelefonis. Paljud meist seostavad kristalle esimese asjana vääriskividega, mis sädelevad sõrmustes ja teistes ehetes. Tagasihoidlikuma välimusega kristallidest, nagu kvarts, toodetakse mikrokiipe, mida vajavad nutitelefonid ja arvutid. Ja muidugi on veel terve hulk inimesi, kes omistab kristallidele igasuguseid ebamaiseid raviomadusi, ehkki kivid võivad olla pärit samast kopatäiest, mille ülejäänud sisu kasutati telefonide valmistamisel.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Need muudavad iseseisvalt kuju, neil on oma rütm ja tegelikult ei peaks neid üldse eksisteerima. Teadlased on loonud veidrad ajakristallid, mis võivad tulevikuarvutitele anda tohutu kiiruse, kulutamata samas energiat.
Inimkätega ehitatud püramiidid ja templid kahvatuvad, kui meie koduplaneet näitab enda loodud kunsti: hiiglaslikke kristalle, „šokolaadimägesid“ ja kivist „noateri“.
Juveliirid ihaldavad suuri, kirkaid teemante, et need briljantideks lihvida. Teadlastele on aga meelt mööda pigem ebapuhtad või sootuks pulbristatud teemandid. Selliseid teemante saab kasutada terves hulgas teadusharudes, näiteks uurida Maa sisemuse koostist või luua uusi supermaterjale.
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.