• 01.11.22, 17:02

Kus tiirleb Webbi teleskoop?

Olen kuulnud, et uus James Webbi teleskoop ei tiirle ümber Maa nagu Hubble’i teleskoop, vaid kuskil palju kaugemal. Mis on selle põhjus?
© Shutterstock
  • © Shutterstock
25. detsembril 2021 üles saadetud uus kosmoseteleskoop asub maailmaruumis väga erilises paigas. Selleks on Lagrange’i punkt tähistusega L2, mis asub Maast 1,5 miljoni kilomeetri kaugusel, kui liikuda Päikesest eemale.

Seotud lood

Lood
  • 01.01.22, 14:43
James Webbi teleskoop asub lõpuks tööpostile
Pärast 14 aastat kestnud viivitusi on NASA maailma suurima teleskoobi orbiidile saatmiseks viimaks valmis. Meist 1,5 miljoni kilomeetri kaugusel asuvas vaatluskohas uuritakse kosmose­teleskoobiga universumi objekte, mida me pole varem näinud. Esmalt peab see aga pärale jõudma ning end seal nagu liblikas lilleõiel lahti laotama.
Lood
  • 12.05.24, 06:25
Ilmaruumi serval asub Linnutee kaksik
James Webbi kosmoseteleskoop avastas seni kaugeima Linnutee-sarnase galaktika, mida kunagi on vaadeldud.
Lood
  • 09.03.23, 13:38
Uus teleskoop avastas määratu tähevabriku
2022. aastal tööd alustanud James Webbi kosmoseteleskoop annab meile võimaluse saada Orioni udukogu sisemusest seninägemata detailseid pilte. See, mis kaugest kosmilisest udust vastu vaatab, on otsesõnu täiesti fantastiline.
Lood
  • 01.04.20, 13:27
DNA andis ürgsele tüdrukule näo
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele