• 02.04.22, 00:41

Fotolugu: pandeemiakütid patrullivad džunglis

Sügaval Kameruni džunglites võtavad teadlased proove nahkhiirtelt, ahvidelt ja teistelt loomadelt. Inimesed on kõik viimaste aastakümnete ohtlikud uued viirused saanud loomadelt ning nii tuleb potentsiaalsed ohtlikud haigusetekitajad ehk patogeenid varakult välja selgitada.
© Jean-Francois Lagrot
  • © Jean-Francois Lagrot

Viirusekandja: koroonaviirustele meeldib pesitseda nahkhiirtes

Seotud lood

Lood
  • 27.01.23, 08:07
Vaktsiin levib ise ilma nõela pistmata
Teadlased üritavad välja töötada vaktsiine, mis levivad ühelt isendilt teisele samamoodi nagu viirus, ilma et oleks tarvis süstida. See võib olla meetod, millega hoida ära pandeemiaid, enne kui need õieti alatagi jõuavad.
Lood
  • 17.06.24, 17:25
Järgmine pandeemia võib kujuneda linnugripist
USA haiguste tõrje ja kontrolli keskuse (CDC, Center of Disease Control and Prevention) endine direktor Robert Redfield ütles 14. juunil USA telejaamale NewsNation, et linnugripipandeemia on vaid „aja küsimus“.
Lood
  • 07.03.24, 06:36
Surmalabor: fotoretk Berliini Robert Kochi laborisse
Skafandreid meenutavaid kaitseülikondi ja kolmekihilisi kindaid kandvad mikrobioloogid õpivad laboris tundma selliseid üliohtlikke viirusi nagu Ebola. Töötajatele esitatavad nõudmised on väga karmid, sest iga pisimgi eksimus võib suure tõenäosusega lõppeda surmaga.
Lood
  • 03.03.25, 05:34
5 müüti raseduse kohta
Ka meestel võib esineda nn emadusdementsus ja lastel on oma nõudmised juba ema kõhus. Uus uurimus keskendus ajale, mil kahest rakust tekib inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele