Kui püstolist tulistatakse, toimub padrunis püssirohu plahvatuslik põlemine. Selle käigus tekkivad gaasid paisuvad tuhandiksekundi jooksul ja paiskavad padruni eesotsas olevat kuuli edasi sellise kiirendusega, et see väljub püstolist kiirusega umbes 800 km/h.
Newtoni kolmas seadus ütleb, et kaks keha mõjutavad teineteist vastassuunalise ja võrdse jõuga. Seda nähtust nimetatakse tulirelvade puhul tagasilöögiks. Kui kuul lendab ühes suunas, surub sama suur jõud püstolit vastupidises suunas. Et püstoli raud asetseb relva raskuskeskme tasandist kõrgemal, põhjustab mõjuv jõud püstoli tagaosa liikumist allapoole ja toru tõusmist ülespoole.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Basuuk tulistab rakette suure jõuga, aga kas see tähendab, et inimene lendab sellest tulistades tahapoole?
Lennates iseenda tekitatava heli kiirusest kiiremini kohtub lennuk helibarjääriga. Mis siis tegelikult toimub, kui kärgatab ülehelipauk?
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.